Нормативно-правова діяльність

Виховання і навчання дітей ґрунтується на поєднанні сімейного та суспільного виховання, досягненнях вітчизняної науки, надбаннях світового педагогічного досвіду.

З 2013 року колектив працює над проблемою «Формування художньо-продуктивної компетенції дітей дошкільного віку». Цього ж року садок першим у місті почав роботу як обласний опорний заклад освіти з вище вказаної теми.

Як результат цієї роботи, вийшов методичний посібник «Формування художньо-продуктивної компетенції дітей дошкільного віку» (упорядники Т.М. Корж, М.Д. Нельзіна, А.М. Батуринець, 2016 р.) та практичні матеріали у всеукраїнській педагогічній газеті «Дитячий садок. Мистецтво» (№ 6, 7, 8, 2015 р.).

У грудні 2014 року наш колектив розпочав спільну роботу з Інститутом проблем виховання при Академії педагогічних наук України, а саме з лабораторією дошкільної освіти щодо формування базових якостей старших дошкільників. Ця співпраця триває.

Педагоги нашого закладу одними з перших в області включились до розробки запропонованого для дошкільних навчальних закладів програмно-методичного комплексу «Український віночок. Київщина», який є першою частиною інтегрованого спеціального курсу «Культура добросусідства» і спрямований на навчання й виховання дітей багатонаціонального київського регіону.

Освіта для сталого розвитку для дітей дошкільного віку вперше стартує в Україні і наші педагоги активно ключилися до цієї роботи, завдання якої – допомогти дітям зрозуміти, що є межа бездумної експлуатації ресурсів, і якщо почати діяти зараз, у нас ще є надія врятувати нашу Землю.

Вперше в Україні наш державний садочок впроваджує програму «Hello, Jack» з вивчення англійської мови з 3-х років. З 2015−2016 навчального року за нею працюють дві групи.

Довкілля нашого закладу є таким, де вся увага сконцентрована на розвиток та діяльність дітей, де поважають і задовольняють індивідуальні потреби, можуть ефективно навчатися і здорові діти, і діти з різними вадами і специфічними потребами. Процес залучення дітей з особливими потребами в колектив надає дітям та їх сім’ям широкі можливості для вибору, сприяє повному розкриттю дитячого потенціалу, навчає розуміти і поважати людську індивідуальність.

Освітньо-виховна робота ДНЗ «Лісова пісня» спрямована на задоволення потреб дитини та сім’ї. Кожен педагог знає і пам’ятає, що його соціальний замовник – родина. Стосунки з батьками будуються на взаєморозумінні, довірі, доброзичливості. Вихователі у пошуці нових форм роботи з батьками. Впродовж останніх років «Лісова пісня» є кращим закладом міста.